Srdečně Vás zveme na další ročník naší tradiční Výstavy léčivých rostlin.

Každý návštěvník zde najde něco pro svůj obor, obohacení obecného zdravotního obzoru či jen chvíli oddechu v příjemném, barevném a voňavém prostředí. Jako každým rokem zde můžete po dobu trvání výstavy nakoupit léčivé rostliny, okrasné letničky i celý sortiment přírodní kosmetiky, čajů a doplňků výživy.

Specializovaná zahrada léčivých rostlin Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Brně je v současnosti jednou z nejstarších a druhově nejvíce zastoupenou sbírkou rostlin tohoto typu u nás. Na ploše přibližně jednoho hektaru je pěstováno přes 800 druhů a kultivarů rostlin léčivých, tonizujících, aromatických, kořeninových i toxických. Najdete zde běžné, typické domácí druhy, rostliny vzácné a ohrožené i řadu léčivek z celého světa.

Odborníky vysoce ceněná je především sbírka rostlin z čeledi mákovitých (Papaveraceae), čítající okolo 70 taxonů.

Najdete nás na ulici Údolní 74, kousek pod konečnou tramvaje č.4.
Výstava se koná od 20. 6. do 7. 7. 2013 včetně víkendů a svátků, otevřeno je denně od 9 do 18 hodin.

Vstupné je dobrovolné.