Srdečně Vás zveme na 52. ročník naší tradiční Výstavy léčivých rostlin.

Specializovaná zahrada léčivých rostlin Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Brně je jednou z nejstarších a druhově nejvíce zastoupenou sbírkou rostlin tohoto typu u nás. Na ploše přibližně jednoho hektaru je pěstováno přes 800 druhů a kultivarů rostlin léčivých, tonizujících, aromatických, kořeninových i toxických. Najdete zde typické domácí druhy, rostliny vzácné a ohrožené, i řadu léčivek z celého světa. Odborníky vysoce ceněná je sbírka rostlin z čeledi mákovitých (Papaveraceae), čítající okolo 70 taxonů.

Výstava se koná od 19. 6. do 6. 7. 2014 včetně víkendů a svátků, otevřeno je denně od 9 do 18 hodin.

Vstupné je dobrovolné.