Lékařská fakulta Masarykovy univerzity disponuje vlastní botanickou a produkční zahradou, která funguje pod názvem Centrum léčivých rostlin a shromažďuje největší živou sbírku léčivých rostlin v České republice. Centrum se specializuje na udržování více než 800 druhů a odrůd rostlin léčivých domácích i cizokrajných, toxických, aromatických, kořeninových, tonizujících a rostlin s významnými dietetickými účinky. V zahradě o rozloze 0,9 ha se pěstuje rostlinný materiál pro výuku mediků i výzkumné práce vědců, je atraktivním prostředím pro praktické vyučování studentů všech stupňů škol i pro poučení veřejnosti.

Letošní ročník tradiční výstavy léčivých rostlin bude obohacen o expozici jedovatých rostlin zapůjčenou z Botanické zahrady hlavního města Prahy. Výstava proběhne od 18. června do 5. července 2015, denně od 9 do 18 hodin.

Vstupné na výstavu je dobrovolné.

Centrum léčivých rostlin se nachází na adrese Údolní 74 v blízkosti bazénu na Kraví hoře.