Srdečně zveme všechny zájemce na 59. ročník výstavy v Centru léčivých rostlin Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Brně, který se koná 17. 6. – 4. 7. 2021 denně včetně víkendů a za každého počasí od 9 do 18 hodin.

Na ploše téměř 1 ha si můžete prohlédnout bezmála 900 druhů a odrůd léčivých, aromatických, kořeninových, tonizujících a toxických rostlin, domácích i cizokrajných. Jedná se o největší živou sbírku léčivých rostlin v České republice. Celosvětově unikátní je rozsáhlá sbírka rostlin z čeledi makovitých.

Botanická zahrada udržuje genofond léčivých rostlin, pěstuje rostlinný materiál pro výuku mediků i výzkumné práce vědců. Je atraktivním prostředím pro praktické vyučování studentů všech stupňů škol i poučení veřejnosti.

Návštěvníci se mohou těšit také na doprovodnou výstavu „Obiloviny známé i neznámé“, kde se z názorných ukázek i obrazové dokumentace mohou poučit o méně známých aspektech běžně pěstovaných obilovin i o obilovinách u nás netradičních.

Každoročním zpestřením je i ochutnávka bylinkových infuzí.

Najdete nás na adrese Údolní 74, Brno – Kraví hora. Vstupné je jako každý rok dobrovolné.

Mimo termín výstavy je zahrada pro veřejnost otevřena od května do září Po, Út, Čt, Pá 8–15, St 8–18 hodin.